Відпрацювань в школах Чернігова не буде: програму ущільнять

17:17, 18 січ. 2019
 
Відпрацювань в школах Чернігова не буде: програму ущільнять

Відпрацьовувати у вихідні пропущені під час карантину уроки чернігівські школярі не будуть. Про це UA: Чернігів сказала заступниця начальника управління освіти міськради Олена Горна.

«В 2016 році вийшли рекомендації Міністерства освіти і науки України, якими було заборонено будь-які відпрацювання.Це заборонено санітарними нормами, збільшення навантаження навчального на дітей не можна допускати. Субот робочих не буде, відпрацювань ніяких не буде. Звичайно, всі святкові дні, вихідні дні, вони будуть зберігатися, весняні канікули також будуть передбачені», - сказала Олена Горна.

За її словами, шкільну програму наздоганятимуть завдяки ущільненню.

«Це по-перше об’єднання уроків, тому що кожна тема з будь-якого предмету вона вивчається протягом декількох уроків, і вчитель – а у нас досить досвідчені вчителі працюють у закладах освіти, знає, де, що можна об’єднати. Деякі теми, які не мають якогось принципового значення, вона будуть надані на самостійне вивчення. Також можливо, якщо дублюються деякі навчальні матеріали з деяких предметів, то, використовуючи, міжпредметні зв’язки, вони будуть вивчатися на одному предметі».

Відставання у програмі компенсуватимуть за рахунок резервних годин.

«Кожна навчальна програма розрахована на 34 навчальні години, на 35 навчальних годин, тем наприклад 32, і три години – це ось резервні, тобто протягом яких можна ставити будь-які уроки. Це запас навчального часу», - каже Олена Горна.