У Прилуках підвищать вартість проїзду у громадському транспорті, натомість введуть електронний квиток та встановлять GPS-трекери

17:08, 29 лис. 2019
 
У Прилуках підвищать вартість проїзду  у громадському транспорті, натомість введуть  електронний квиток та встановлять GPS-трекери

У прилуцьких маршрутках і автобусах введуть електронний квиток та встановлять GPS-трекери для відстежування руху транспорту. Щоб це впровадити, планують підвищити вартість проїзду на 1 гривню. Як сказав заступник міського голови Прилук Олександр Сивенко, 3 грудня виконком має затвердити переможця конкурсу на встановлення в маршрутках валідаторів. Це пристрої, завдяки яким працює система електронного квитка. 

Конкурс на визначення компанії, яка впровадить електронний квиток в Прилуках проводився тричі, переможцем визнали Чернігівську транспортну компанію. Система запрацює в січні, говорить заступник міського голови Прилук Олександр Сивенко.

«У січні з’являться перші валідатори в салонах автобусів для платного пасажира. Потім після розробки порядку перевезення пільгової категорії населення - це управління праці та соціального захисту населення, і школярі - це управління освіти. Ці документи необхідні, бо включається міський бюджет по відшкодуванню за перевезення даних груп людей. То до кінця першого кварталу ми започаткуємо і перевезення пільговиків з використанням даної системи валідаторів. І перевезення дітей шкільного віку - є декілька варіантів - і картки школяра, і учнівського квитка, і навіть депутати пропонували картку «прилучанина"».

Директор фірми-переможця конкурсу Артем Тарасенко каже: за встановлення й обслуговування системи валідаторів вони отримуватимуть 5% від вартості кожної поїздки.

«Ще одна пропозиція виконкому це облік пільгових громадян, якщо ми будемо робити пільговий облік населення за допомогою транспортних карток, винагорода буде становити 10 % замість 5 % , оскільки нам потрібно буде додаткове обладнання, пункти поповнення цих карток та видача самих карток».

Від стаціонарних валідаторів у Прилуках відмовились, каже Артем Тарасенко, використовуватимуть переносні. Розрахуватись, за проїзд,  зі слів Артема Тарасенка, можна буде трьома способами: готівкою, банківською карткою та за допомогою мобільного телефона.

«В маршрутках ці валідатори будуть встановлені у водіїв, у нас є спеціальний пристрій для їх встановлення, а в тих ТЗ, де працюють кондуктори, вони будуть у кондукторів».

Такі ж валідатори, які будуть у Прилуках, з минулого року працюють у чернігівських тролейбусах.

Прилучани до впровадження електронного квитка ставляться так.

Карина Яцута: «Для мене як для молодої людини в час технологій, мені було б зручніше платити через валідатори, а старим людям буде звісно важко».

Анатолій Дяченко: «Це все нормально, це все добре, це все електорніка. А от хто платитиме за цю електроніку?»

Як сказав Олександр Сивенко, також в прилуцьких маршрутках і автобусах планують ввести систему GPS-моніторингу, щоб рух транспорту можна було відстежувати. Гроші на введення цієї системи і системи електронного квитка планують врахувати в новому тарифі. 17 грудня на засіданні виконкому вартість проїзду планують підвищити до 6 гривень за звичайний квиток і 4 за пільговий.

«Це вже втретє ми виносимо це питання на розгляд виконкому в цьому році. Березень, червень і зараз у грудні. Це 6 гривень загальноміський тариф і 4 гривні за перевезення пільгової категорії населення. Через що буде розглядатись новий тариф - для того, щоб впровадити систему», - каже заступник міського голови Олександр Сивенко.