Журналісти Суспільне Чернігів серед переможців премії «Честь Професії 2024»

Журналісти Суспільне Чернігів серед переможців премії «Честь Професії 2024»

31 тра. 2024

Одну з робіт команди Суспільне Чернігів відзначили на конкурсі «Честь Професії 2024». Це розмова з матір`ю Героя України Олександра Мацієвського.

«Я аж крикнула: "Саша!": мати Олександра Мацієвського впізнала свого сина на відео росіян з його розстрілом» — спецприз в номінації «Найкраще новинне висвітлення резонансної події у локальному медіа»  

Авторка Дар’я Янушкевич, співавтор Роман Репа, Суспільне Чернігів. 

На кадрах, де російські військові розстрілюють українського військовослужбовця, ніжинка Параска Демчук впізнала свого сина. У 119-й бригаді сил територіальної оборони підтвердили, що в кадрі саме військовослужбовець Олександр Мацієвський. Цей матеріал — про історію бійця та розповідь матері про нього. 

«Перш за все я б хотіла, щоб цього матеріалу не було, але він є, як і тисячі інших, які розповідають історії загиблих захисників і захисниць України. Емоційно це для мене було одне з найскладніших інтерв’ю, оскільки мама Олександра Мацієвського тільки ввечері побачила кадри розстрілу свого сина, хоча вже минув місяць, як поховала його, та не знала за яких обставин він загинув. На ранок, о 9-й, я постукала у її двері. По суті, незнайома і чужа людина. Але це була настільки щира, відверта розмова, яку я пам’ятаю похвилинно. Саме в особі Параски Михайлівни Демчук я б хотіла подякувати всім героям наших матеріалів, які, попри біль і втрату, знаходять сили з нами говорити. Для мене це надлюди. Я дякую ЗСУ за можливість розповідати ці історії і дякую “Честі професії” за цю відзнаку. Завершити свою промову я б хотіла словами Ірини Цибух: “Найважливіше завершити цю війну”», — прокоментувала перемогу Дар’я Янушкевич.

Загалом два проєкти Суспільного Мовлення стали переможцями конкурсу професійної журналістики «Честь Професії 2024». Церемонія нагородження відбулася 30 травня. 

Цього року вибіркова комісія та журі обирали фіналістів із понад 1240 матеріалів, поданих учасниками в основних та спеціальних номінаціях.

Читайте також: П’ять проєктів журналістів Суспільного — переможці премії «Честь Професії 2023»

Переглянути трансляцію церемонії можна за посиланням.

Проєкт команди Суспільне Дніпро «Одна родина на все село: як живуть у зруйнованій РФ Білогірці» отримав спецприз в номінації «Найкращий репортаж у локальному медіа» 

Авторка Яна Стойкова, співавтор Юрій Тинний, Суспільне Дніпро.

На початку повномасштабної війни через російську окупацію із селища Білогірка на Херсонщині виїхали всі жителі, яких було до сотні. ЗСУ звільнили населений пункт, однак людям не було куди повертатися, бо всі будинки зруйнували російські снаряди. Це репортаж про одну родину, яка повернулася додому, щоб доглядати за своїм селом і відновити своє житло.  

«Насправді всі, хто працював над цим матеріалом, наразі знаходяться в гарячих точках і продовжують документувати війну. Для нас за честь бути тут. За честь вписувати в історію імена тих, завдяки кому ми тут маємо можливість знаходитися. Я бажаю кожному з вас уже цього року задокументувати як територія України є повістю деокупованою», — зазначила Яна Стойкова.

* Загальнонаціональний конкурс професійної журналістики «Честь Професії 2024» став можливим завдяки фінансовій підтримці Шведського агентства з питань міжнародної співпраці та розвитку (Sida) та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), що була надана через проєкт «Медійна програма в Україні», який виконується міжнародною організацією Internews.

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.