«Великий внесок у національну пам’ять», — відгуки з передпоказу «Битви за Чернігів»

«Великий внесок у національну пам’ять», — відгуки з передпоказу «Битви за Чернігів»

29 гру. 2022

Третя, заключна серія документальної трилогії  «Битва за Чернігів» вийде на екранах  місцевих каналів Суспільного Мовлення 8 січня о 20:00. Прем`єра на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбулась 22 грудня, того ж дня у Чернігові команда проєкту провела закритий допрем`єрний показ за участю героїв документального фільму.

Читайте також: Слухаймо своє: добірка музичних квартирників від Суспільного

«Дуже приємно, що цей фільм нікого не залишив байдужим. Багато людей, зокрема військові, підходили, дякували за фільм. Мені здається, що ми досягли своєї мети – показали оборону Чернігова такою, якою вона була. І саме цим виконали свою місію», — розповідає автор проєкту, продюсер новин Суспільне Чернігів Андрій Тіток. І додає: «Ми досить спонтанно вирішили провести допрем`єрний показ третьої серії. Через ситуацію в країні нам такий захід видавався доволі небезпечним, але зрештою вирішили зібрати людей, в яких ми впевнені, та провели закритий допрем`єрний показ».

«Для мене було важливо, щоб військові були в центрі цієї події. Військові виступали на сцені, у залі стояли скриньки, були розміщені QR-коди, щоб кожен міг задонатити захисникам. Вдалося зібрати майже 24 тисячі гривень», — каже журналіст.

На сьогодні три серії документального фільму про оборону міста Чернігів зібрали на ютубі майже три мільйони переглядів.

«Такі результати були неочікувані. Коли ми створювали цей фільм, думки в редакції розділилися. У когось були сумніви, що такий фільм будуть дивитися, у когось не було. Однак ніхто не був впевнений у мільйонних переглядах. Я думав, що буде 100-200 тисяч переглядів і на цьому ми вирішимо, що проєкт вийшов класним. Але таких переглядів, коментарів, схвальних відгуків, ніхто не очікував. Для нас це як велика честь, так і велика відповідальність за нашу майбутню роботу», — говорить Андрій Тіток.

«Ми будемо раді, якщо ці три серії стануть матеріалом, для патріотичного виховання дітей у школах. Закликаємо активно ділитися посиланнями на фільм, якщо хтось ще не поділився. Дуже вдячні колегам, що допомогли нам з англійськими субтитрами. Наразі маємо плани озвучити цей документальний цикл англійською, додати субтитри французькою та іспанською, щоб якомога більше людей знали цю історію», — говорить продюсер Суспільне Чернігів Артем Шелковий.


Відгуки глядачів стрічки, що побували на передпоказі: 

Сергій Бутко, представник Українського інституту національної пам’яті:

— Я абсолютно вдячний автору фільму Андрію Тітку та всьому колективу Суспільне Чернігів за створення документального фільму «Битва за Чернігів». Це надзвичайно великий внесок у національну пам’ять та історію сучасної російсько-української війни. У фільмі дана цілісна та документальна картина того, як відбувалась оборона Чернігова. Хочу сказати, що все це було зроблено дуже щиро, дуже професійно. Це було надзвичайно важливо, цікаво та навіть повчально. Подвиг військових та всього міста вже увічнений у цьому фільмі, тому щира вдячність. Вважаю, що цей фільм є найбільшим успіхом творчого колективу Суспільне Чернігів.

Читайте також: Залишаймося на зв’язку: частоти Українського Радіо та соцмережі Суспільного на Чернігівщині

Олександр Тимошенко, житель мікрорайону Бобровиця у Чернігові:

 — Ми люди, які жили в мікрорайоні Бобровиця, все чули, але не розуміли, що відбувається навколо. Завдяки спілкуванню журналістів Суспільне Чернігів з військовими, тепер хоч складається якась картинка того, що відбувалося. Знаємо, хто боронив Новоселівку та Чернігів загалом. Це дуже потужно, і воно однозначно було необхідно, адже це буде як архів для майбутніх поколінь. Дякуємо за роботу!

Алла Гаркуша, жителька Чернігова

— Такі документальні стрічки як «Битва за Чернігів» виконують важливу місію — фіксування та поширення злочинів агресора на території Чернігівщини і це мають бачити не лише жителі міста та області, а й люди у всьому світі.

Особисто мені запав до душі фрагмент фільму, в якому військовий розповідав як весь час співав під час виконання бойових завдань, тим самим йому вдавалося розрадити свою душу та колег. В той момент я пригадала влучний вислів, який не так давно почула: «Разом з піснею ми подолаємо ворога, разом з нею ми відбудуємо нашу країну». І це дійсно так!

Команда продовжуватиме готувати матеріали, що фіксують злочини російських військових та хроніку оборони області. У лютому Суспільне Чернігів планує випустити матеріал, присвячений боям біля Прилук. Над ним працює кореспондентка Надія Мартишко.

Нагадаємо, «Битва за Чернігів» — найповніша на цей момент відеоісторія оборони Чернігова, знята командою Суспільне Чернігів за спогадами військових. Першу, другу і третю серії цієї документальної трилогії можна дивитися із субтитрами англійською мовою на ютуб-каналі Суспільне Чернігів. 

Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й радіостанції (Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 місцеві телерадіокомпанії та супутниковий телеканал Суспільне Новини. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media та діджитал-платформах.

У Чернігівській області — це телеканал Суспільне Чернігів та Українське Радіо «Чернігівська хвиля». 

Дивитися Суспільне Чернігів можна в ефірі та онлайн на сайті філії. Оперативні новини шукайте на діджитал-платформах: