«Лагідна українізація» — новий ютуб-проєкт від Суспільне Чернігів

«Лагідна українізація» — новий ютуб-проєкт від Суспільне Чернігів

7 лис. 2022

Дивіться на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відеорубрику «Лагідна українізація», де педагогиня Світлана Молочко запрошує попрацювати над правильною вимовою та грамотністю української мови.

Читайте також: «Співпраця медіа України та США — це внесок у перемогу», — шеф-редакторка новин Суспільне Чернігів Алла Скорик

Світлана Молочко каже, що помилятися — не страшно, головне бажання говорити українською. Вдосконалювати мову можна поступово. Допомогти у цьому і покликана рубрика «Лагідна українізація»

Авторка проєкту Тетяна Крижева каже, що ідея створити цикл із таких відео виникла після деокупації Чернігівщини. Мета — допомогти людям, що переходять на українську в побуті, подолати страх помилитися. А ще — зробити мову чистішою. 

«Ще на початку повномасштабного вторгнення я звернула увагу, що в соцмережах люди стали більше писати українською. Навіть ті, хто був російськомовним, — почали говорити українською, що у мене особисто викликало захоплення. Вже після деокупації області, ми записали інтерв’ю з пані Світланою, нашою експерткою з вивчення мови, де вона пояснила: українці переходять на українську, щоб ідентифікувати себе саме як громадяни нашої країни, а не чужої, — розповідає Тетяна Крижева."Лагідна українізація" — це дружні поради, ненав’язливі. Без примусу. Насправді, найскладніше — це почати. А потім людина й думати стане українською, не тільки говорити. Власне, це і є нашою метою».

У першому випуску йдеться про різницю між ставленням та відношенням, коли займають місце, а коли – посідають. І як правильно вживати слово "належить".

Стежте за новими випусками проєкту та за актуальними новинами Чернігівщини на діджитал-платформах:

Дивитися телеканал Суспільне Чернігів можна в ефірі та онлайн на сайті філії.

Нагадаємо, Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й канали Суспільного радіо (Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 місцеві телерадіокомпанії