У Чернігові п’ять вихованців інтернатів отримали ключі від власних квартир

20:40, 18 січ. 2019
 
У Чернігові п’ять вихованців інтернатів отримали ключі від власних квартир

Ключі від власних квартир сьогодні отримали 5 чернігівців. Це діти-сироти та позбавлені батькІвського піклування, яким виповнилося 18 років. Квартири придбали у чернігівській новобудові за гроші державної субвенції. 

Ігор бачить своє житло вперше, вирішує, як його облаштувати.

«Якось не віриться. Спонтанно все вийшло. Десь місяць назад я дізнався. Я мав отримати гроші, як сирота, за 18-річчя. А мені відправили номер телефону і сказали подзвонити, щоб став на квартирний облік, може квартиру отримаю.

Тут, думаю, ліжко. Там – стіл, для того, щоб ноутбук поставити. Кухню потім треба всю зробити».

До цього Ігор жив з рідним братом та його сім’єю у орендованій квартирі. Тепер житиме на 17 поверсі по сусідству з його друзями з інтернату.

Дмитро Пуховий з квітня 2018 року жив у кімнаті, яку йому тимчасово надала міська влада. Тепер хлопець має власне житло. Каже, не очікував, що квартиру йому видадуть так швидко.

«Нас було 4 людини, за рішенням комісії нам надали по кімнаті. У кожного були різні за площею. З’явилось моє житло і я хочу влаштовувати своє життя. Знайти другу половину і щоб у нас все було добре».

Анжеліка Мельник тепер думає, де купити нові меблі.

«Треба ж ще заробити на меблі. Я одразу хочу все нове».

Загалом нові квартири у Чернігові отримали 5 чоловік. Це діти-сироти та позбавлені батьківського піклування, які досягли 18 років. Житло придбали за гроші з державної субвенції, яку виділяють місцевим бюджетам на придбання квартир для сиріт.

Начальник відділу квартирного обліку та приватизації житлового фонду Чернігівської міської ради.

Михайло Католик: «Державний бюджет фінансував тільки 40 кв. метрів, а тут квартири 42, 6 кв. метрів. Тому ми додали гроші з місцевого бюджету».

У 2018 році держава виділила 16,5 мільйонів субвенції. Ці гроші були освоєні на 100%, каже Михайло Католик. За них придбали 5 квартир для постійного користування та 3 для соціального житла.