У Чернігові зібралися понад 200 родичів бійців загиблих на Сході, аби вшанувати пам’ять

19:30, 17 чер. 2019
 
У Чернігові зібралися понад 200 родичів бійців загиблих на Сході, аби вшанувати пам’ять

Понад 200 родичів бійців загиблих на Сході, сьогодні зібралися у Чернігові, аби вшанувати їхню пам’ять. В облмуздрамтеатрі працювала пересувна виставка «Блокпост пам’яті». На ній представлено більше шістдесяти вітрин з фотографіями та особистими речами українських воїнів. 

Микола Шанський, батько загиблого під Іловайськом Андрія Шанського, розповідає чому вирішили створити цю виставку.

«Ідея виникла, якщо в мене є старший син, дружина і я сам військовий, то у нас на сьогоднішній день 36 мам, які остались одинокі. Це дає їм наснаги для життя і даже були в Фейсбуці такі мами, писала у мене один син, він загинув, для чого мені жити. Коли ти пишеш, пані Оксано, вибачте, ваш син - прапор, візьміть прапор сина і йдіть вперед. І його завдання виконайте.»

Оксана Амірова, мама загиблого бійця: «Так, дійсно, я взяла прапор перемоги свого сина і я розумію для чого мені це все треба.

Ви знаєте, коли мені прийшли сказали, що мій син загинув, а ми з ним буквально вчора говорили, він мені каже мама, я тобі подзвоню, і це був перший раз коли він мені перед бойовим виїздом не подзвонив.  І коли до мене прийшли ввечері і сказали, то мабуть це була нормальна реакція я взяла просто і вигнала цих людей.

Це мій єдиний син. Мій син загинув, йому було 25 років, він моя підтримка і навіть за тисячі кілометрів я відчувала його тепло, він там під кулями завжди думав про мене тут.»

Потім учасники акції учасники поклали квіти до меморіалів Героям Небесної сотні та загиблим бійцям на сході країни. А також пройшли пішою ходою до Катерининської церкви.