200 туристів з Києва, Ніжина та Мени прийняли сьогодні в Новгород-Сіверському музеї-заповіднику «Слово о полку Ігоревім»

21:27, 18 тра. 2019
 
200 туристів з Києва, Ніжина та Мени прийняли сьогодні в Новгород-Сіверському музеї-заповіднику «Слово о полку Ігоревім»

200 туристів з Києва, Ніжина та Мени прийняли сьогодні в Новгород-Сіверському музеї-заповіднику «Слово о полку Ігоревім». Там розпочався туристичний сезон. Зазвичай Новгород-Сіверський відвідують туристи з Чернігівщини, Сумщини та Київщини, каже працівниця музею Наталія Андросенко. Торік влітку приймали мандрівників з Канади та Франції.

Туристи з Києва фотографуються. Прямують до музею. Групу супроводжує Сергій Лисенко. Каже, це працівники столичних архівів.

Сергій Лисенко, супроводжувач  київських туристів: «Сорок чоловік приїхали сьогодні  познайомитися з вашим чудовим Новгородом-Сіверським

Поки дорослі кияни оглядають музейні експонати, діти приміряють вбрання князівських часів.

Ця група туристів з Києва вперше на Новгород-Сіверщині.

Олександр Денисенко, турист з Києва: «Я думаю, що це буде певним відкриттям для багатьох.»

Туристів з Мени зібрала Віра Барановська. В Новгороді-Сіверському вона втретє. Каже, цього разу запросила друзів та родичів.

Віра Барановська, туристка з Мени: «З кожним приїздом є щось нове. А у моєї хрещениці ще й день народження, то це їй своєрідний подарунок.»

Менян зацікавило монастирське підземелля.

Ніжинська група туристів наприкінці екскурсії піднімається на Північну вежу. Фотографують місцеві краєвиди.

Тарас Давиденко, турист з Ніжина: «Я вже був в цьому місті як навчався, ми ще зі школи сюди приїжджали. Захотілося згадати. Заново подивитися. Побувати тут.»

Новгород-Сіверські музейники починають туристичний сезон в травні, розповідає Наталія Андросенко. Саме в цей час мандрівників більшає.

Наталія Андросенко, завсектором з наукової та просвітницької роботи музею-заповідника «Слово о полку Ігоревім»: Торік музей-заповідник «Слово о полку Ігоревім» відвідало 35 тисяч туристів.»

Цьогоріч, каже Наталія, прийняли 100 туристичних груп, а це на 20% більше, ніж торік.