У Чернігові прибрали від сміття більше 7 гектарів міського парку

21:23, 13 кві. 2019
 
У Чернігові прибрали від сміття більше 7 гектарів міського парку

Більше 7-ми гектарів землі прибрали від сміття і сухого листя у міському парку культури і відпочинку у Чернігові. Озброївшись граблями, віниками і лопатами,  вихователі садочків, медики, працівники юстиції і не тільки, провели «День довкілля». За підрахунками начальника відділу екології ЖКГ Романа Гурбика,  охочих навести лад було більше п’ятисот. 

На велосипеді, з ранцем за плечима  і з граблями в руках на міську толоку приїхала 26-річна Марія Шуляк.

Марія Шуляк учасниця толоки: «Я люблю природу, люблю наше місто, а тому хочеться докласти і своїх зусиль. Я вважаю, що потрібно більше інформувати про це, аби й інші бажаючі приходили. Робота на природі дає здоров’я, і для мене це ще радість допомогти. Я вважаю, це чудово.».

Зі своїм інвентарем їхала з іншого кінця міста.  

Марія Шуляк учасниця толоки: «Це зайняло 40 хвилин з Нової Подусівки і сюди доїхати.».

У кого з собою граблів не було, їх роздавали о 9-й ранку працівники комунального підприємства «Зеленбуд».

Роман Гурбик, начальник відділу екології управління ЖКГ: «Роздано КП «Зеленбуд» близько 250 грабель та 250 пар рукавичок, а також 25 устілок, тентів для перенесення листя. В місті працює 20 одиниць техніки для прибирання. Площа орієнтовно зверху 6га, і нижня частина 1,6га.».

У шестирічного Матвія граблі вищі за нього. Він каже, це не завада.  До суботнику долучився разом з мамою, яка працює вчителькою у 23-й школі.

Лілія та Матвій Крижановські, учасники толоки: «Ми активна родина і любимо такі свята, це не з-під палки, як-то кажуть. Адже толока і прибирання нашого міста – це, дійсно, свято. Ми любимо гуляти в чистому місті, а тому долучаємось до таких свят.».

За підрахунками Романа Гурбика, провести «День довкілля» і зробити міський парк культури і відпочинку чистим  прийшло більше п’ятисот людей.

Любомир Казновецький, головний спеціаліст управління транспорту та зв’язку міськради: «Цікавих знахідок не було. Дуже багато жолудів і горіхів. Так сказати, запаси білочок на зиму. У минулому році восени додатково саджали дерева по вулиці Береговій. Це такий посильний вклад у чистоту міста, у його благоустрій.» .

Ігор Бондарев, керівник управління виконавчої служби області: «Прибираємо, тому що любимо своє місто, любимо коли воно чисте і ми тут відпочиваємо у центральному парку, і тому долучилися сьогодні.».

Зібране сміття та сухе листя вивозили працівники «Зеленбуду» та комунального підприємства «АТП- 2528». Вивезти все планують сьогодні – завтра.