Як виділяють землю учасникам АТО/ОСС — дивіться у проєкті «Лакмус» на UA: ЧЕРНІГІВ

Як виділяють землю учасникам АТО/ОСС — дивіться у проєкті «Лакмус» на UA: ЧЕРНІГІВ

4 чер. 2021

6 червня о 19:45 на телеканалі UA: ЧЕРНІГІВ в ефір вийде друга серія проєкту журналістських розслідувань «Лакмус» виробництва UA: ЧЕРКАСИ. Проєкт обрано до реалізації на відкритому конкурсному відборі «Створюй з Суспільним. Розслідування». Загалом, глядачі побачать вісім серій журналіських розслідувань від черкаської команди.

Читайте також: UA: ЧЕРНІГІВ отримав нову телевізійну техніку

За словами керівниці проєкту «Лакмус» Єлєни Щепак, у другій серії циклу йтиметься про надання земельних ділянок учасникам бойових дій.

«Складність надання земельних ділянок АТОвцям полягає у двох моментах. Перший  брак земельних ресурсів у містах. Другий  законодавець не визначив черговість надання землі, як наслідок  цим користуються чиновники, депутати і наближені до них особи. Через законодавчу невизначеність ситуація з наданням землі є типовою для багатьох міст України», — зазначає керівниця проєкту «Лакмус» Єлєна Щепак

Журналістка Єлєна Щепак та боєць батальйону "Київська Русь" Олександр Резніченко 

«Для Черкас питання виділення землі учасникам АТО/ОСС не перестає бути актуальним вже кілька років— розповідає продюсерка UA: ЧЕРКАСИ Олена Баніна— Проблема не вирішується через низку факторів, серед яких, в тому числі, і законодавчі прогалини. В цьому випуску команда розслідувачів намагалась з`ясувати, чому одним вдається отримати ділянку, причому, в хороших місцях, а інші роками безрезультатно чекають відповідей на свої запити».

У першій серії проєкту йшлося про зловживання на харчуванні у дитячих садочках. Автори зазначали, що саме небайдужість людей часто є каталізатором для подолання корупції.

Журналіст Артур Чемирис та комерційний директор агенції нерухомості Тарас Жуков

«Нам важливо не просто показувати проблему, а й осіб, які «стоять» за нею. А ще —  разом з експертами пропонувати вирівняти вирішення озвучених у програмі проблем», — додає Єлєна Щепак.

Ведуча програми «Лакмус» Ірина Малюкова

Нагадаємо, UA: ЧЕРНІГІВ разом із загальнонаціональними телеканалами UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА й каналами Суспільного радіо (UA: Українське радіоUA: Радіо ПроміньUA: Радіо Культура) входить до мережі найбільшого незалежного медіа в Україні — UA: Суспільне мовлення. 

Дивитися UA: ЧЕРНІГІВ можна в ефірі та онлайн на сайті філії. 

Оперативні новини шукайте на діджитал-платформах:  

Суспільне│Новини

фейсбук-сторінці

інстаграм-сторінці; 

ютуб-каналі філії; 

телеграм-каналі.