«У кралі коралі» – прем`єра документалього фільму про традиційне вбрання Полтавщини на Суспільному

«У кралі коралі» – прем`єра документалього фільму про традиційне вбрання Полтавщини на Суспільному

23 гру. 2021

25 грудня о 12:40 усі регіональні телеканали Суспільного , зокрема UA: ЧЕРНІГІВпокажуть документальний фільм «У кралі коралі». Над стрічкою працювала команда Суспільне Полтава.


Читайте також: Різдвяні богослужіння із Запоріжжя та Львова — дивіться на регіональних телеканалах Суспільного

«У кралі коралі» — це погляд на історію Полтавщини через традиційні костюми цього регіону. В Україні народні вбрання кожного краю відрізняються та мають приховані сенси, зашифровані у деталях.


Що можна було дізнатися про полтавку, просто поглянувши на неї? Які історія та звичаї регіону закарбувались у національному одязі? У фільмі «У кралі коралі» актори та моделі перевтіляться у різні образи, а майстри, які сьогодні виготовляють вироби-репліки із минулого, розкажуть про значення елементів традиційного одягу Полтавщини.


«”У кралі коралі” — це, звісно, не тільки про намисто. Це про світогляд, уявлення про красу, життя українців століття тому. Всі зразки одягу та прикрас, представлені в програмі, — оригінальні. Дівчата-моделі, які демонстрували вбрання, одягнувши “несучасні” прикраси, на власне здивування, собі сподобалися і визнали, що бути українками — їм личить! Сподіваюсь, глядачам буде так само, як і нам, цікаво дізнаватися невідоме про своїх прабабусь, які вже в той час були жінками економічно незалежними», ­— розповідає продюсерка Суспільне Полтава Ольга Журавльова.

Переглянути фільм онлайн можна буде на сайтах усіх регіональний телеканалів Суспільного та на ютуб-каналі Суспільне Полтава.

Нагадаємо, місцеві Суспільні телерадіокомпанії разом із загальнонаціональними телеканалами UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА й каналами Суспільного радіо (Українське радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура) входять до мережі найбільшого незалежного медіа в Україні — Суспільне мовлення. У Чернігівській області — це телеканал UA: ЧЕРНІГІВ та Українське радіо Чернігівська хвиля. Щомісяця Суспільне дивляться, слухають і читають понад 13 млн українців.

Дивитися UA: ЧЕРНІГІВ можна в ефірі та онлайн на сайті філії. Оперативні новини шукайте на діджитал-платформах: