Триває підготовка до розбудови гіперлокальної мережі журналістів Суспільного

Триває підготовка до розбудови гіперлокальної мережі журналістів Суспільного

20 лип. 2021

Суспільний мовник готується до розбудови гіперлокальної мережі універсальних журналістів, які працюватимуть на рівні об’єднаних територіальних громад. Пілотними у проєкті*, який реалізується за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні, стануть Чернігівська, Сумська та Харківська області. 

Гіперлокальна мережа Суспільного — це: 

  • незалежні універсальні журналісти у віддалених громадах, що працюють на всі платформи; 
  • постійна співпраця між мешканцями регіону та регіональними Суспільними мовниками UA: ЧЕРНІГІВUA: СУМИ та UA: ХАРКІВ;
  • розповіді про виклики, перемоги місцевих громад та їхній досвід усій країні.

«Власна мережа журналістів у громадах — це не тільки про виробництво сюжетів, це про створення нових зв’язків між громадами в регіонах, можливість розповісти про те, що важливо для місцевих мешканців і, найголовніше, бути вчасно почутими. Ми на Суспільному переконані, що розбудова цього проєкту не тільки покращить локальне медіасередовище, а й сприятиме консолідації та розвитку громадянського суспільства», — розповіла генеральна продюсерка регіонального мовлення Суспільного Марія Фрей

«Завдяки гіперлокальній мережі глядачі Суспільного зможуть дізнатися, чим живуть громади, про їх історії успіху в розвитку місцевого самоврядування. Маючи власних кореспондентів в ОТГ, ми зможемо показати неймовірних людей з маленьких містечок та сіл, розповісти на всю країну їхні натхненні історії», — розповіла координаторка проєкту Ганна Рожкова.

Попередній таймінг проєкту: 

  • серпень-вересень — інформування громад про можливості проєкту;
  • жовтень — приймання заявок кандидатів;
  • листопад — відбір кандидатів;
  • грудень 2021 – січень 2022 — навчання та менторська підтримка учасників проєкту від Академії суспільного мовлення;
  • лютий-липень 2022 року — інформування глядачів Суспільного про життя у громадах.

Як раніше зазначав голова правління Суспільного мовлення Микола Чернотицький, метою гіперлокальної мережі є «не допустити “білих плям” на мапі України щодо отримання повноцінної та об’єктивної інформації на рівні громад».

Нагадаємо, місцеві Суспільні телерадіокомпанії разом із загальнонаціональними телеканалами UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА й каналами Суспільного радіо (Українське радіоРадіо ПроміньРадіо Культура) входять до мережі найбільшого незалежного медіа в Україні — Суспільне мовлення. 

* Проєкт «Гіперлокальна кореспондентська мережа — побудова мережі більш інформованого суспільства» реалізується за підтримки Королівства Нідерландів у рамках Програми МАТРА.